در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401

پیام تبریک رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

جناب آقای دکتر محمد جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ایی استان فارس به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر پیامی صادر کرد.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس  متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت

صد شکر که این آمد و صد شکر که آن رفت

ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که با روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ی نماز همراه و هم‌نفسشان در این ایام مبارک بود.

عید سعید فطر، تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. حقیقتاً این عید خجسته روز تولد و شکفتن دوباره انسان است.

بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) در تبیین معنای عید واقعی می فرمایند: عید واقعی آن وقتی است که انسان رضای خدا را به دست بیاورد، درون خود را اصلاح کند... . مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: «ماه رمضان و عید فطر هنگامی مبارک خواهد بود که مسلمانان بتوانند از این فرصت برای خودسازی و به وجود آوردن حیات طَیّبه در نفس خویش استفاده کنند».

اینجانب، باآرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک عید بزرگ و سعید فطر به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه هموطنان بخصوص جامعه دانشگاهی، استادان معزز و همکاران عزیز و دانشجویان گرامی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس تبریک عرض نموده،و از خداوند متعال، رستگاری و عزت و کرامت همگان را مسئلت می نمایم.

محمد جامعی

اردیبهشت ماه 1401

نظرات کاربران