در حال بارگذاری ...
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401

قابل توجه دانشجویان کاردانی و کارشناسی متقاضی میهمان یا انتقال دائم در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 - 1402

قابل توجه دانشجویان کاردانی و کارشناسی متقاضی میهمان یا انتقال دائم در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 - 1402

باسمه تعالی

قابل توجه دانشجویان کاردانی و کارشناسی متقاضی میهمان یا انتقال دائم در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 - 1402

به اطلاع می رساند دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای انجام هر چه بهتر آئین نامه  و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دائم ، دانشجویان  با توجه به شرایط و دستوالعمل اجرایی
دانشگاه های مبدأ و مقصد به سایت https://portal.saorg.ir   که جهت ثبت درخواست دانشجویان راه اندازی نموده مراجعه نمایند .

دانشجویان متقاضی بایستی قبل از اقدام به ثبت درخواست میهمان یا انتقال دائم در سایت با آگاهی از موارد ذیل در صورت احراز شرایط اقدام نمایند :

1 – دانشجو بایستی درخواست خود را برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1402  اعم از میهمان یا انتقال دائم در موعد اعلام شده  از  تاریخ  1401/2/01  لغایت  1401/2/31 ثبت نماید .

2 – دانشجو موظف است با اطلاع کامل از شرایط و مفاد آئین نامه  و دستورالعمل اجرایی و اطلاعیه های اداره کل امور دانشجویان فرم درخواست خود را در سامانه تکمیل و ثبت نماید .

3 – متقاضیان بایستی با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد رشته با گرایش و مقطع تحصیلی و وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد و ثبت کلیه دروس مورد تقاضا به صورت میهمان درخواست خود را ثبت نمایند .

4 – ملاک بررسی درخواست ها صرفاً ثبت نام در سایت مذکور بوده و از کلیه متقاضیان درخواست می گردد از مراجعه حضوری و ارائه نامه به دانشگاه های مقصد و مبدأ خودداری نموده و فقط نتیجه درخواست خود را از طریق سایت نقل و انتقالات ( https://portal.saorg.ir    ) پیگیری نمایند .

5 – متقاضی میهمانی و انتقال دائم مسئول درستی مدارک و اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده امکان میهمانی یا انتقال دائم را از خود سلب خواهد نمود  و تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد .

6 – با توجه به مصوبه شورای آموزشی با انتقال دائم ابتدا به ساکن موافقت به عمل نمی آید و متقاضی بایستی درخواست میهمان به این دانشکده ارائه نماید و ملاک تمدید میهمانی عدم مشروطی و کسب معدل 17 و احراز شرایط خاص و عمومی این دانشکده می باشد .

7 – متقاضی بایستی با مراجعه به سامانه درخواست میهمانی خود را با رعایت حد نصاب اخذ واحد درسی و رعایت پیش نیاز و هم نیاز دروس و رعایت حد نصاب دروس گذرانیده ( 50 واحد درسی ) جهت اخذ دروس کارآموزی و پروژه اقدام و ثبت نماید .

8 – دانشجویان متقاضی بایستی پیش از درخواست میهمانی یا انتقال دائم هیچ گونه بدهی از قبل نداشته و مبلغ شهریه ثابت برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401 – 1402 را  به حساب دانشگاه واریز کرده باشند .

9 – هر گونه تغییر یا اصلاح انتخاب واحد در دروس پیشنهادی شامل حذف و اضافه ، حذف نهایی و یا حذف کلیه دروس منوط به مجوز رسمی از طرف دانشگاه مبدأ  ( دانشکده شهید باهنر ) بوده و انتخاب واحد حداقل 12 واحد درسی و حداکثر 20 واحد در صورت عدم مشروطی در هر نیمسال تحصیلی ضروری می باشد .

10 – به درخواست هایی که به صورت صحیح و کامل تکمیل نشده باشند امکان بررسی و ترتیب اثر وجود نخواهد داشت و مسئولیت عواقب احتمالی آن به عهده دانشجو می باشد ، لذا در ثبت اطلاعات و مدارک و مشخصات فردی و تحصیلی خود دقت لازم صورت پذیرد .

11 – دانشجویان مشروط ( معدل ترم زیر نمره 12 باشد ) فقط مجاز به انتخاب حداکثر 14 واحد درسی در ترم بعدی بوده و کسانی که حداکثر 4 نیمسال تحصیل کرده اند نیز حق درخواست میهمان یا انتقال دائم را با توجه به تکمیل بودن سنوات تحصیل ندارند و قبل از آن با مراجعه به سایت مربوطه بایستی فرم درخواست بررسی وضعیت تحصیلی در کمیسیون موارد خاص را تکمیل نمایند .

12 – درخواست میهمان یا انتقال دائم دانشجویان عدم مراجعه و دارای وجود سابقه در کمیسیون موارد خاص و کمیته انضباطی پذیرفتنی نمی باشد و قابل بررسی نخواهد بود .

 13 – بررسی درخواست های میهمان و انتقال دائم به این دانشگاه با توجه به شرایط و ضوابط مصوب شورای آموزشی قابل بررسی بوده و نتیجه آن هم در موعد مقرر اعلام می گردد. 

14 – متقاضیان  پس از مطالعه دقیق ضوابط و شرایط آئین نامه و دانشگاه نسبت به درخواست و تکمیل فرم موجود در سایت اقدام و ثبت نمایند ، لذا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا خللی در روند تحصیلی ، متقاضی مسئول پیامدهای احتمالی آن خواهد بود و حق هیچ گونه اعتراضی وجود نخواهد داشت .

 

اداره آموزش

دانشکده فنی و حرفه ای شهیدباهنر شیراز

1401/2/01

نظرات کاربران