در حال بارگذاری ...
دوشنبه 24 خرداد 1400
 • (( پیام رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به مناسبت روز معلم و استاد ))

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس متن پیام جناب آقای دکتر محمدجامعی به شرح زیر میباشد.

   

   

   

   

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در آستانه سالروز شهادت استاد مبارز خط مقدم جبهه فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری هستیم، او که به تعبیر امام خمینی (ره) در طهارت روح، قوت ایمان و قدرت بیان کم نظیر بود و عمر شریف و ارزنده ی خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف کرد و با کج رویها و انحرافات مبارزه ی سرسختانه کرد. سالروز شهادت این اسطوره با نام معلم گره خورد، معلمی که بفرموده مقام معظم رهبری (حفظهم الله) پرورش دهنده مهم ترین سرمایه یک ملت، یعنی سرمایه انسانی، پایه ریز تمدن نوین، جهادگر میدان کارزار مبارزه با جهل و سازنده هویت و فرهنگ یک ملت است.

  "در تقویم ایران زمین، روزی به نام روز معلم نام گرفت که اندیشه ورزی مومنانه و مجاهدانه معلمان این سرزمین را نمایان ساخته و به تاریخ خواهد گفت معلمان این مرز و بوم منزلت واقعی خود را در تلاش پیامبرانه ای می بینند که رشد و تعالی مادی و معنوی انسان ها و مبارزه با جهل و استکبار و تجاوز و ایستادگی در برابر باطل، سرلوحه او در دعوت و تربیت آنان بوده است.

  ۱۲ اردیبهشت  روز گرامیداشت مقام معلم و استاد می رسد و همچنان با آزمونی رو به رو هستیم به وسعت کره خاکی، آزمونی که انسان را به نادانی خود آگاه تر ساخت و جهان را بیش از پیش تشنه ظهوری ساخت که تکامل علم و دانش را بهمراه خواهد داشت. دست و پا زدن های بشر در میانه ی این آزمون جهانی، جایگاه علم و علم آموزی را پر رنگ تر ساخت و جلوه های ویژه معلمی را آشکار کرد. پدیده جهانی کرونا  امروز، مدارس و دانشگاهها را از لحاظ ساختار فیزیکی به تعطیلی کشاند ولی یک شعار ویژه داشت :" آموزش تعطیل نیست". آموزش و فرآیند یاددهی و یادگیری روند خود را با شرایط جدید تطبیق داد، معلمان  و اساتید  مهربان و نجیب ثابت کردند در هر شرایطی بهترین ها را خلق می کنند و زنگ دلنشین آموزش هیچگاه در مدرسه  و دانشگاه ها تعطیل نمی شود.

  اینجانب به نوبه خود ایام بزرگداشت مقام  معلم واستاد روز پاسداشت عشق و ایثار را به همه اعضای محترم هئیت علمی ، مدرسین و اساتید حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس  تبریک عرض نموده، از درگاه الهی سلامتی و سعادتمندی را   مسئلت می نمایم.

  محمدجامعی (اردیبهشت 1400)

   

   

   

  نظرات کاربران