در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 24 فروردین 1400
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس متن پیام جناب آقای دکتر جامعی بدین شرح می باشد:

   

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

  حقُّ علیٍّ على هذهِ الاُمّةِ کحَقِّ الوالِدِ على وَلَدِهِ.
  حقّ على بر این امّت همچون حقّ پدر است بر فرزندش. پیامبر بزرگ اسلام(ص

  پیامبر بزرگ اسلام(ص

  سیزدهم رجب خجسته‌ زادروز بزرگ‌‌مردی است که به تأسی از آن انسان والا و پدر نمونه به شایستگی روز پدر نام گرفته است؛ هم‌ او که در خانه خدا متولد شد و در خانه خدا به فیض شهادت و رستگاری نائل شد ، گوهر تابناکی که در کعبه چشم به جهان گشود و تا آخرین لحظه زندگی پربار خویش با شمشیری بی‌نیام و زرهی بی‌پشت از حریم اسلام دفاع کرد. روزهایش شیر میدان رزم و شجاعت در صیانت از دین نبوی بود و شبانگاهانش پدری مهربان با انبان آذوقه بر شانه‌هایی پینه‌بسته و چشمانی اشک‌آلود به هنگام اطعام یتیمان.

  میلاد علی(ع) میلاد شکوه و مهربانی است. پهلوان نام‌آوری که در اوج رشادت و رزم‌آفرینی، صدای گریه کودکی یتیم، پشت طاقتش را می‌لرزاند و حس پدرانه را معنایی متعالی می‌بخشید. بی‌تردید مردان حماسه‌آفرین این مرز و بوم نیز رسم مردانگی و پدر بودن را از مولایشان امیرالمومنین(ع) آموخته‌اند و در سایه سیره علوی، به تربیت خویش و فرزندانشان همت گمارده‌اند.

  از پروردگار بی همتا توفیق همگان را در شکر گزاری نعمت ولایت حضرت علی علیه السلام و قدر شناسی از پداران عزیز، را خواستارم و حق عظیم پدر بر دوش فرزندان را به خودم و همگان یاد آور شده و از خداوند بزرگ صحت و عافیت دنیا و آخرت را برای پدران در قید حیات و آمرزش و مغفرت واسعه الهی برای پدران از دنیا رفته خصوصا شهدای والا مقام انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسئلت می نمایم.

  اینجانب سالروز ولادت با سعادت فرزند کعبه، مهربان‌ترین پدر هستی، حضرت علی(ع) را به تمام پدران بزرگوار، به‌ویژه پدران معظم شهیدان و به ویژه  شاغلین محترم  دانشگاه: روسای محترم آموزشکده ها، اعضای فرهیخته هیئت علمی ، کارمندان زحمتکش و اساتید گرانقدر حق التدریس  دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

   

  محمد جامعی

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس

  99/12/06

  نظرات کاربران