در حال بارگذاری ...
یکشنبه 10 اسفند 1399
 • پیام تبریک رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به مناسبت روز مهندس

  رئیس محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با ارسال پیامی به مناسبت پنجم اسفند ماه ، زادروز خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندس را به جامعه مهندسان تبریک گفت ، در متن این پیام آمده است:

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس جناب آقای دکتر محمدجامعی  رئیس محترم دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس  با ارسال پیامی به مناسبت پنجم اسفند ماه ، زادروز خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندس را به جامعه مهندسان تبریک گفت ، در متن این پیام آمده است:

   

  بسمه تعالی

  جایگاه رفیع مهندس ومهندسی در اندیشه و تاریخ ایران اسلامی یادآور ابتکار، آفرینش و خلاقیت و زمینه‌ساز رشد و موتور محرک پیشرفت کشور درطول اعصار بوده و هست.

  پنجم اسفند ماه  زادروز دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، که در تقویم رسمی کشوربه عنوان  "روز مهندس" نامگذاری شده در راستای بزرگداشت این شخصیت نمونه و الگو در مهندسی ایران وجهان و همچنین فرصت ارج نهادن به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه می باشد.

  بدون شک، نامگذاری این روز به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند تلاشگران این عرصه بوده است. مهندسان به عنوان سرمایه تخصصی کشور، قادرند با بهره مندی از توانمندی های خود در عرصه های علمی و کاربردی ، جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری رسانند ، این روز فرصتی  است تا از خدمات و دستاوردهای مهندسان، به ویژه در ایجاد رفاه و پیشرفت های صنایع و آبادانی کشور، تقدیر و تجلیل نماییم.

  اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره(حدود) 1400 شهید مهندس، این روز را به تمامی مهندسان متخصص و متعهد، به ویژه مهندسین پرتلاش خانواده بزرگ دانشگاه فنی و حرفه ای ، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم با استفاده از فناوری های نوین و خلاقانه و پایبندی به اخلاق اسلامی و حرفه ای، بتوانیم شاهد توسعه فعالیت های مهندسی در حوزه های مختلف باشیم.

   

  محمدجامعی

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس

  اسفند ماه 1399
   

  نظرات کاربران