در حال بارگذاری ...
یکشنبه 10 اسفند 1399
 • برگزاری مراسم تجلیل از بانوان دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس

  بمناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام و منزلت مادر و روز زن از بانوان کارمند دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس تجلیل و قدردانی شد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و گرامیداشت مقام زن مراسمی در دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با حضور اعضاء شورای معاونین برگزار شد.

   

   

  در این مراسم جناب آقای کشاورز معاون محترم اداری و مالی دانشگاه ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در خصوص مقام و ارزش زن در جامعه و خانواده بیان کرد:

  نقش و جایگاه زن در جامعه و خانواده بسیار مهم است   نیمی از جمعیت یک جامعه را زنان تشکیل می‌دهند. نقش زنان در جامعه و حضور آن‌ها اهمیت بسزایی در فرهنگ دارد. زنان یک جامعه می‌توانند در کنار مردان به فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی و فرهنگی بپردازند. در جامعه امروزی حضور زنان در جامعه نشان‌دهنده درجه توسعه‌ یافتگی یک کشور است. اکنون نگاه جهان به‌سوی فعالیت زنان توسعه و پیشرفت آن‌ها معطوف شده است. حضور زنان تأثیر بسیاری در توسعه و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی دارد. توسعه اجتماعی و  اقتصادی یک جامعه به نقش زنان در آن جامعه بستگی دارد. اگر زنان جامعه ما به دنبال حقیقت وجودی خود بگردند، به این نتیجه می رسند که حقیقت زن همان وظیفه مادری و تربیت فرزندان مفید برای جامعه است. خداوند طبیعت زن را برای این کار آفریده و او از پس وظیفه مادری بهتر از هر کار دیگری بر می آید.

  در ادامه مراسم جناب آقای امیدوار معاون محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و میلاد صدیقه کبری (س) به تشریح ابعاد شخصیتی آن حضرت پرداخته و از فعالیت های یکساله بانوان شاغل در دانشگاه تقدیر نمودند و همچنین عنوان نمودند هدف از ارئه الگوهای ناب شخصیت های امثال حضرت فاطمه (س)تلاشی برای تطابق رفتارهای روزمره رسیدن به یک جامعه باهویت انقلابی و اسلامی می باشد.

  لازم به ذکر است در انتهای این مراسم به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) (مداحان‌ اهل‌ بیت‌ علیهم‌السلام‌ به مولود خوانی  پرداختند  و از بانوان شاغل دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

  نظرات کاربران