در حال بارگذاری ...
دوشنبه 24 خرداد 1400
 • پیام تبریک جناب آقای دکتر محمد جامعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس (به مناسبت 16 آذر روز دانشجو)

  سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در پیامی، فرارسیدن ۱۶ آذرماه را به دانشجویان تبریک گفت.
   

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس ، دکتر محمد جامعی  در پیامی سالگرد حماسه ۱۶ آذر را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور به خصوص خانواده بزرگ دانشگاهیان فنی و حرفه ای تبریک گفت.
   متن این پیام به شرح زیر است:
  جوانان دانشجوی شصت سال قبل با تشخیص به هنگام خود و انجام رسالت خطیر دانشجویی در مقابل زیاده خواهی استکبار جهانی قیام کردند و با تقدیم خون خود نقطه عطفی در تاریخ کشور رقم زدند.
  بدون شکّ، نعمت بزرگ استقلال و آزادی و امنیت پایدار امروز کشورمان مرهون مجاهدت و فداکاری جوانان و دانشمندان بزرگواری است که با خون خود نهال پر خیر و برکت انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.
  بصیرت و موقع شناسی دانشجویان، سرمایه ای گران سنگ بوده و همواره موجب رسوایی مستکبران و فتنه گران گردیده و در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲، نیز خون پاک سه شهید دانشجو ، پیام آور آزادی خواهی و عزت دانشجویان مسلمان ایرانی شد.
  دانشگاه محل رشد و بالندگی دانشجویان است. دراین محیط دانشجویان می بایست خرد‌ورزی، آزاد‌اندیشی، اخلاق‌مداری، شادی، ایمان به حق و عشق به میهن و موقعیت شناسی را بیاموزند. اگر در این مسیر اساتید در کنار آنان باشند، به راحتی وبا خیالِ بیشتری به تحصیل خواهند پرداخت. این رفتار موجب ازبین رفتن ناهنجاری های اجتماعی و ابر سیاه افسردگی خواهد بود.
  روز دانشجو، روز تأکید بر نقش بی مانند مجاهدت در راه کسب علم و دانش، در کنار تقویت ایمان دینی و بصیرت سیاسی، در راه پیشرفت مادی و معنوی کشورست.
  اینجانب ۱۶ آذر ماه را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجوی مسلمان گرامی داشته و توفیقات روزافزون شما عزیزان را در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

  نظرات کاربران