در حال بارگذاری ...
دوشنبه 30 بهمن 1396

حضور دانشجویان بسیج دانشجویی دانشکده شهید باهنر شیراز در اردوی جهادی مناطق محروم

«گوسمند» روستایی از توابع میناب استان هرمزگان است.  روستایی که محل سکونت و زندگی بیش از 900 نفر از مردمانی پاک و رنج‌کشیده و به معنای واقعی مستضعف است؛ جزئی از خیل محرومین و مستضعفینی که انقلاب اسلامی به‌واسطه آن‌ها شکل گرفت و به فرموده معمار انقلاب اسلامی تا آخر خط پای انقلاب می‌ایستند.

محمد یکی از اهالی روستا از سنگلاخی بودن جاده 25 کیلومتری روستا گلایه می‌کند و می‌گوید در زمستان‌ها راه ارتباطی‌شان با شهر قطع می‌شود و پدر مریضش را به همین خاطر ازدست‌داده است؛ او می‌گوید که برای اهالی دیگر روستا هم مشابه این اتفاق رخ‌داده است.

امواج رسانه ملی هم به این روستا نمی‌رسد و گوسمندی‌ها مجبورند از بشقاب‌های ماهواره‌ای برای دیدن رسانه ملی استفاده کنند؛ فرهنگ سنتی روستا دست‌نخورده باقی‌مانده است و دختران از کودکی روی خود را از نامحرم پنهان می‌کنند.

13960614000117_Test_PhotoI.jpg

اما گروهی از دانشجویان جهادگر که هیچ‌گونه مسئولیت رسمی و امکانات خاصی ندارند با هجرت از محل زندگی خود و سفرجهادی به گوسمند در حال خدمت به اهالی آنجا هستند.

دانشجویانی بسیجی که اگرچه هیچ سمت رسمی در جمهوری اسلامی ندارند، اما مسئولیت حفظ انقلاب و رسیدگی به محرومان را بر دوش خود حس می‌کنند و بدون هیچ‌گونه توقعی و با کمترین پشتیبانی از جانب مسؤولان به محرومین و مستضعفان، کم‌کاری مسؤولان را جبران می‌کنند.

گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز متشکل از 60 نفر دانشجو، در روزها گرم شهریور ماه مشغول جهاد و خدمت‌رسانی به مستضعفین هستند، چراکه به این کلام امام خامنه‌ای معتقدند که بهترین راه مبارزه با دشمن، خدمت به مردم است. این‌ها با تمام وجود خود به مردم خدمت می‌کنند و در خط مقدم انقلاب اسلامی با استکبار می‌جنگند.

مردم گوسمند خوشحال هستند از اینکه می‌بینند، دیده‌ شده‌اند و یاران راستین خمینی به یاریشان شتافته‌اند.

مهدی یکی از دانشجویانی است که تصمیم گرفته تابستان و اوقات فراغت خود را با خدمت به اهالی گوسمند پشت سر بگذارد؛ وی که دانشجوی رشته کامپیوتر است می‌گوید عشق به رهبر پای او را به این روستا باز کرده است، مهدی می‌گوید وجود نقاط محروم این‌چنین در کشور با وجود گذشت چند دهه از انقلاب اسلامی نشان از کم‌کاری مسئولین است و معتقد است اگر مسئولین درد مردم را حس می‌کردند وضعیت این‌گونه نبود.

او معتقد است که وظیفه دانشجو فقط درس خواندن نیست و می‌گوید از اظهار تعجب برخی‌ها از اردوهای جهادی تعجب می‌کند.

احمد می‌گوید مشکلات روستا را با مسئولین هرمزگان در میان گذاشته‌اند.  وی وجود نقاط محرومی چون گوسمند در کشور -با وجود گذشت سال‌ها از انقلاب اسلامی- را به علت کم‌کاری برخی مسؤولان می‌داند.

13960614000115_Test_PhotoI.jpg

ترمیم مدرسه ابتدایی روستا، احداث سرویس بهداشتی، ترمیم غسالخانه، ترمیم مسجد، ترمیم خانه‌های اهالی، توزیع سبد غذایی بین خانواده‌ها، آموزش احکام خانواده و همچنین توزیع مرغ مولد بین برخی اهالی گوسمند در جهت کارآفرینی ازجمله فعالیت‌های این دانشجویان جهادگر طی سفری دوهفته‌ای به گوسمند است.

امسال اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز برای هفتمین سال متوالی بود که با حضور دانشجویان در مناطق محروم و کم برخوردار برگزار می شود. 


۲۰۱۷۰۹۰۱۱۵۰۶۴۹_IMG_8675.JPG


۲۰۱۷۰۹۰۱۱۵۴۹۵۱_IMG_8690.JPG۲۰۱۷۰۹۰۱۱۷۲۱۰۰_IMG_8789.JPG۲۰۱۷۰۹۰۱۱۷۴۰۱۷_IMG_8801.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۷۴۳۲۳_IMG_8807.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۷۵۱۰۵_IMG_8817.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۷۵۴۳۹_IMG_8827.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۲۴۴۵_IMG_8865.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۳۳۱۲_IMG_8882.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۳۸۳۹_IMG_8885.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۴۴۴۱_IMG_8896.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۴۶۱۱_IMG_8903.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۴۶۳۴_IMG_8905.JPG

۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۴۹۱۲_IMG_8910.JPG۲۰۱۷۰۹۰۱۱۹۵۱۴۴_IMG_8914.JPG

نظرات کاربران