در حال بارگذاری ...
دوشنبه 30 بهمن 1396

انعقاد تفاهم نامه فیمابین دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با تاکید بر آموزشهای خود امدادی یادآور شد: آموزشهای خود امدادی یکی از ضروریات مراکز پر جمعیت مثل دانشگاه ها می باشد و دانشکده با توجه به حساسیت این امر کمیته ایمنی و بحران را ایجاد کرده است

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با تاکید بر آموزشهای خود امدادی یادآور شد: آموزشهای خود امدادی یکی از ضروریات مراکز پر جمعیت مثل دانشگاه ها می باشد و دانشکده با توجه به حساسیت این امر کمیته ایمنی و بحران را ایجاد کرده است تا بتواند با کمک دستگاههای متولی در این حوزه و آموزش ویژه دانشجویان و اساتید و کارکنان در مواقع بحران خسارات به حداقل ممکن برسد.

علویان مهر ، با استقبال از انعقاد این تفاهمنامه اظهار کرد: دانشکده باهنر کار تربیت نیروی ماهر، متخصص و کارآمد را دنبال می‌کند و برای ما بسیار ارزشمند است که در حوزه آتش‌نشانی  و در جهت رسیدن به آرمان شهر ایمن موثر واقع شویم.

در ادامه  رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز عنوان کرد:  در سال بیش از چهارده هزار حادثه منجر به عملیات در شیراز رخ می دهد که علاوه بر خسارت های جانی خسارت های مالی بی شماری را در بر دارد، با یک حساب سر انگشتی می توان دریافت در سه سال اخیر بیش از 1277 میلیارد تومان برای مدیریت حوادث هزینه شده است که با این مبلغ ساخت چندین بیمارستان، بوستان بزرگ، اجرای خطوط دوچرخه و حمل و نقل پاک، فرهنگسرا، تحت پوشش قراردادن تعداد زیادی ایتام، آسفالت کوچه پس کوچه های مناطق کم برخوردار شهر و ... امکان پذیر بود.

مهندس فرخ زاده با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با ارگان ها و سازمان های مختلف، افزود: این تفاهم نامه ها با محوریت تحقق شهر ایمن در ابعاد و زوایای مختلف ، کاهش خسارت مالی، روحی و روانی ناشی از حوادث برای دانشجویان و شهروندان، آموزش فراگیر ارتقا سطح دانش و ایمنی و آشنایی با اصول و مبانی پیشگیری ، کاهش هزینه در  حوزه مدیریت بحران و حوادث، به اشتراک گذاری ظرفیت متقابل با دستگاه های مختلف در زمینه ارتقا ایمنی و تحقق شهر ایمن منعقد شده است.

وی در پایان گفت: دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز می تواند در امر آموزش هیات عملی، کارکنان و دانشجویان و استفاده متقابل از دانش اساتید، برگزاری نشست ها و همایش های علمی، تولید دانش، جذب آتش نشانان داوطلب و انجام تحقیق و پژوهش های مشترک بسیار موثر واقع شود.

در پایان جلسه، تفاهم نامه همکاری دو جانبه بین دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به امضاء روسای مراکز رسید.

 

نظرات کاربران