در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 1 اسفند 1396

• تفاهم نامه همکاری دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز و معاونت اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی استان فارس

• تفاهم نامه همکاری دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز و معاونت اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی استان فارس

جلسه هم اندیشی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و فضای مجازی و امضاء تفاهم نامه در دانشکده  فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه رئیس دانشکده باهنر با تشریح وضعیت دانشگاهی کشور به 170 مرکز دانشگاه فنی و حرفه ای که بالغ بر 200 نفر از دانشجو به تحصیل اشتغال دارند اشاره کرد . دکتر علویان مهر در ادامه گفت : 13 دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه ای در استان فارس حضور دارند که سه مرکز آن در شیراز می باشد.

رئیس منطقه 4 دانشگاه فنی و حرفه ای کشور یادآور شد رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای آموزش مهارت و فن توام با تحصیل می باشد که با اهتمام به این مهم بیش از 70 درصد فارغ التحصیلان این مراکز جذب بازار کار می شوند.

در ادامه ایشان با توجه به آسیبهای اجتماعی و فضای مجازی خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش طرفین جهت در معرض خطرات اجتماعی قرار نگرفتن جوانان و دانشجویان دانشکده شدند.

در ادامه معاون اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی استان فارس به تشریح اقدامات پیشگیرانه این معاونت پرداخت.

سرهنگ محمدی با اشاره به رویکرد جدید پلیس گفت : مشاوره یکی از اقدامات خوب و قابل توجهی است که دستاوردهای بسیار خوبی داشته است که ازآن جمله می توان به مصالحه 77درصد پرونده های ارجاعی مراکز مشاوره و مصالحه اشاره کرد.

وی با تاکید بر آگاه سازی خانوده ها و جوانان از آسیب های اجتماعی و فضای مجازی بیشتر پروندهای محاکم انتظامی و قضایی را خیانت زناشویی ، سوءظن ، آسیبهای فضای مجازی ، دوستی های مجازی ، روابط جنسی نامشروع دانست و خاطر نشان کردند معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مشاوره رایگان را خانواده ها دارد .

وی در ادامه گفت: فراگیری مهارتهای زندگی از دیگر فعالیتهای این معاونت می باشد که با همراهی سازمانها و دانشگاه ها می توانیم آموزشهای خوبی را در اختیار دانشجویان قرار دهیم . 

در پایان تفاهم نامه همکاری فی ما بین دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز و معاونت اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی استان فارس منعقد گردید.

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره ی دانشجویی برگزار می کند.
سلسله جلسات مشاوره گروهی ازدواج.

مرکز مشاوره ی دانشجویی برگزار می کند.
سلسله جلسات مشاوره گروهی ازدواج.

مرکز مشاوره ی دانشجویی دانشکده اقدام به برگزاری سلسله جلسات مشاوره ی گروهی ازدواج (انتخاب سالم، ازدواج موفق) می نماید. دانشجویان علاقه مند به شرکت در جلسات مشاوره گروهی ازدواج می توانند جهت نام نویسی از روز شنبه ...

|

نظرات کاربران