در حال بارگذاری ...
دوشنبه 31 تیر 1398
 • تاریخچه دانشکده

   

  دانشکده شهید باهنر شیراز دانشکده فنی شماره یک شیراز

   

   در سال ۱۳۵۸ در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰۰ متر مربع و با زیر بنایی به مساحت ۲۱۶۴۶ متر مربع تأسیس گردیده است. وضعیت مالکیت ساختمان آن دولتی می باشد و یک دانشکده پسرانه است. این دانشکده حدود ۵۰۰۰ دانشجو دارد و به جرات می توان گفت یکی از بهترین دانشکده های کشور از نظر امکانات و سطح علمی است.

  از امکانات این دانشکده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  بانک، زمین ، امکانات فرهنگی، خوابگاه دولتی، سلف سرویس، فضای مذهبی، نانوایی، آرایشگاه، فروشگاه، مخابرات، سایت کامپیوتر و اینترنت، کتابخانه و واحد سمعی بصری.

  دانشکده شهید باهنر شیراز در دو نوبت روزانه و شبانه، فقط از بین آقایان پذیرش می کند. همچنین این دانشکده تا قبل از سال 57 عضوی از دانشگاه شیراز بوده و دانشجویان دو سال تئوری را در دانشکده های دانشگاه شیراز میگذراندند و سپس در صورت قبولی در واحد های تئوری خود 2 سال برای گذارندن واحد های عملی خود وارد این دانشکده می شده اند و بعد از آن برای تحصیل در مقاطع بالاتر به دانشگاه های خارج کشور فرستاده می شده اند. لازم به ذکر است که از میان دانشکده های  دانشگاه فنی و حرفه ای تهران، دانشکده فنی مهندسی شیراز (شهید باهنر) ،دانشکده دکتر شریعتی و دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران، دانشکده فنی شهید چمران کرمان، منتظری مشهد و شهید مهاجر اصفهان از قدیمی ترین این دانشکده ها هستند که دارای سطح آموزشی بالا و آمار قبولی در مقاطع بالاتر در میان این مراکز بیشتر است .

  نظرات کاربران