در حال بارگذاری ...
دوشنبه 30 بهمن 1396

نشست هم‌اندیشی ستاد اقامه نماز فارس با رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز برگزار شد

 

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز در ابتدای این نشست گفت: عامل اصلی در بازدارندگی دانشجویان از منکرات، تاسی به قرآن کریم و نماز است که ما به عینه آن را در محیط دانشگاه شاهد بوده‌ایم.

محمد مهدی علویان مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اقامه نماز در دانشگاه، به‌خصوص در حوزه فرهنگی و دانشجویی گفت: آماده برگزاری نشست‌های تخصصی با مشارکت ستاد اقامه نماز در سطح دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی هستیم.

سیدحسین ذوالانوار، مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس در ادامه این نشست با اشاره به برکات نماز و دعای حضرت ابراهیم(ع)، به ماندگاری مباحث مطرح شده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در تلویزیون از ابتدای جمهوری اسلامی تاکنون اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهید در زمینه نماز در دانشگاه اتفاقی بیفتد، ابتدا باید در زمینه ارتباط دانشجویان با روحانیت بکوشید و در زمینه استحکام این ارتباط برنامه‌ریزی کنید.

وی در ادامه به برشمردن اقدامات ستاد اقامه نماز استان فارس اشاره کرد و گفت: برپایی ۷۰۰ نماز جماعت در مدارس، راه‌اندازی و نظارت بر اقامه نماز جماعت ادارات، و قرار دادن اجازه شرعی و قانونی ۲۰ دقیقه وقت اقامه نماز برای کارکنان دولت و همچنین برگزاری اجلاس‌های سراسری نماز از جمله فعالیت‌های این ستاد است.

حجت‌الاسلام محمدشریف حسینی، معاون فرهنگی و آموزش ستاد اقامه نماز استان فارس نیز در این نشست با اشاره به موضوع بیست و ششمین اجلاس سراسری امسال با موضوع «نماز و فضای مجازی»، خواستار همکاری و مساعدت دانشگاه و دانشجویان در تولید محتوای نمازی ویژه فضای مجازی شد.

وی افزود: علاوه بر این‌ها ستاد اقامه نماز برنامه‌های متنوعی نظیر اجرای نشست‌های خانواده مطهر، تشکیل شبکه یاوران نماز، برگزاری نشست‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، احیای نماز صبح مساجد با عنوان سفیران صبح، طرح منهاج به‌منظور احصا و گسترش نماز جماعت بازار، طرح مکنت ویژه مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی و طرح‌های دیگری دارد که دانشگاه می‌تواند به‌طور مشارکتی در هرچه بهتر اجرا شدن طرح‌های مذکور نقش‌آفرین باشد.

در ادامه این نشست، نادر امیدوار معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز نیز خواستار مساعدت فکری، فرهنگی و اجرایی ستاد اقامه نماز در اجرای برنامه‌های متنوع مرتبط در محیط دانشگاه شد و گفت: به‌منظور افزایش دغدغه‌مندی افراد درصدد برگزاری برنامه‌های مشارکتی در آینده نزدیک هستیم.

نظرات کاربران